Menu
Vyhledávej

Články

Terran
Mediterran > Informace > Další informace > Články
14.06.2021
Valbová střecha je jednou z nejstarších forem střech, která se v minulosti používala především pro honosné budovy a usedlosti.
14.06.2021
Ať už se jedná o betonové tašky, pálené tašky nebo jiné typy střešních krytin, při správné péči vám jakákoliv střecha může vydržet mnoho let. Obvykle se životnost střešních krytin pohybuje od několika desítek až po 80–100 let. Největší životností se mohou chlubit tašky z břidlice. V tomto článku se podíváme detailněji na životnost betonových tašek a na to, jak lze jejich výdrž prodloužit.
14.06.2021
Při výběru střešní krytiny se odpověď na tuto zdánlivě jednoduchou otázku může proměnit v těžké rozhodování. Betonové střešní tašky a pálená krytina toho mají mnoho společného, ale zároveň mezi nimi existuje několik podstatných rozdílů. Je tedy lepší klasická a léty prověřená pálená střešní taška a nebo se vám bude lépe spát pod střechou z moderních a dnes hojně používaných betonových tašek?
19.04.2021
Stavíte nový dům a chcete, aby vydržel navěky? Pak je nutné si důkladně promyslet, jak jej nejlépe ochránit před škodlivými vlivy. Jedním z častých problémů je odvod přebytečné vodní páry pryč z objektu. Proč ve stavbách dochází ke kondenzaci a jak si s ní poradit s pomocí parozábrany?
19.04.2021
Vikýř je součástí střechy. Umožňuje přivést více světla do půdního prostoru a zároveň je výrazným architektonickým prvkem. Součástí střešního vikýře bývá okno. Protože vikýř vystupuje ze střechy, náleží k němu také střešní krytina.
19.04.2021
V průběhu let se stále objevují nové a nové typy střešních krytin. Pokud při volbě střešní krytiny pro své bydlení váháte, pojďte se s námi podívat, jaké typy střešních krytin existují a která z nich je tou nejlepší volbou právě pro vás.
28.09.2019
Zjistěte ceny střešních krytin snadným porovnáním. Připravili jsme pro vás přehled parametrů, které ovlivňují ceny střešní krytiny. Řešíte rébus "nová střecha a cena", zde najdete jasná vodítka pro správné rozhodnutí.
28.09.2019
Využijte našich rad a tipů na správnou, kvalitní a bezproblémovou pokládku betonové střešní krytiny.
14.09.2019
Jak se od sebe liší jednotlivé druhy střešních krytin značky Terran? Dozvíte se v našem článku.
02.08.2019
Střešní krytiny za použití nových materiálů a technologií představují dlouholetou ochranu vašeho domu. Jaké vlastnosti by měla mít ideální krytina na střechu vašeho domu? O ideální střešní krytině čtěte zde.
26.07.2019
Jakou zvolit střešní krytinu? Se správným výběrem vám poradí náš článek. Jakou střešní krytinu vybrat? Ideální taška zásadním způsobem prodlouží životnost vašeho domu. Připravili jsme porovnání výhod a nevýhod jednotlivých střešních krytin.
05.07.2019
Existuje celá řada názorů na to, který druh tašky na střechu je nejvhodnější s ohledem na cenu a délku životnosti. Poradíme, jaké tašky na střechu jsou pro vás ideální. Tašky na střechu značky Terran jsou ideální volbou.
01.07.2019
Odvětrávací betonová taška je určena k odvodu vzduchu z provětraných střešních prostorů. Informace o odvětrávacích taškách zde.