Terran - logo

Problematika výběru folie pod střešní krytinu

Používáme dva základní typy střešního pláště, přičemž každý z nich je určující pro volbu správné folie, tzv. podstřešní fólie, nebo též fólie pod tašky. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu.

Fólie pod střešní krytinuTechnologie dnešní doby přináší zcela nové možnosti realizace pro lepší vlastnosti stavby. Totéž platí i o přípravě podkladu pro realizaci nové střechy. Dnes již je běžným standardem použití folie pod střešní krytinu. Používáme dva základní typy střešního pláště, přičemž každý z nich je určující pro volbu správné střešní fólie. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu.

Pozor na poškození střešní fólie určené pod tašky

Tip: před samotnou pokládkou střešních tašek je nutné překontrolovat kvalitu a neporušenost podkladové střešní folie. Je jasné, že podstřešní fólie by neměla být jakkoliv poškozené, proděravělá apod. V takovém případě podstřešní fólii nahraďte za novou. Nechat poškozenou střešní fólii pod taškami se vám rozhodně nevyplatí.

Pokládka fólie pod střešní krytinu

Co se týká problematiky pokládky folie pod střešní krytinu a přípravy podkladu pro tuto folii, je nutno seznámit se detailně s instrukcemi, které uvádí montážní návod vydávaný výrobcem každé střešní krytiny. Každý výrobce také často uvádí detailní požadavky na kontaktní i nekontaktní folii pod střešní krytinu a rovnou doporučuje konkrétní folii od vybraného výrobce.

Mimo výše zmíněných základních typů folií určených pod střešní krytinu, jsou k dispozici i další druhy a varianty tohoto sortimentu:

  • vysoce difúzní membrány a folie pod střešní krytinu,
  • parotěsné folie pod střešní krytinu (parozábrany),
  • folie pod střešní krytinu větraných střech,
  • reflexní fólie s izolačními účinky.

Folie pod střešní krytinu Terran, které přímo doporučujeme pro realizaci, najdete popsané v montážním návodu zde.

Máte-li jakýkoli dotaz ohledně střešní fólie pod tašky, případně jak folii pod střešní krytinu instalovat, pak nás kontaktujte. Ochotně vám zodopovíme veškeré dotazy týkající se folií pod tašky.

------------

Tematická specifikace obsahu článku: podstřešní fólie, folie pod střešní krytinu, střešní folie pod tašky, parotěsná fólie pod střechu, folie střešní. Dále také: folie pod tašky, folie pod střechu. 

 

Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.