Terran - logo

O nás

Tradice a hodnoty

Výroba střešních krytin má ve společnosti Mediterran dlouholetou tradici sahající až do roku 1920. Zakladatel společnosti Kálmán Mészáros jako první z generace začal s manuální výrobou betonových výrobků v obci Neded na Slovensku. Ještě i v současnosti v této oblasti nacházíme střechy pokryté 80-90letou tzv. „mészárosovskou“ střešní krytinou. Výroba se postupně přesunula do Maďarska, kde má nyní společnost Mediterran dva moderní závody ve městě Bóly na jihu a ve městě Kunszentmiklós v centrální části Maďarska. 

Terran logo

 

Moderní výroba a úspěšný prodej střešních krytin

V roce 2000 založená firma Mediterran začala poloautomatizovanou technologii vyrábět střešní tašku pod názvem "Mediterran 15", která se brzy začala těšit velkému zájmu zákazníků. Prodej střešních krytin Mediterran zaznamenal velký růst. Rok 2004 přinesl nový tvar, novou technologii střešní krytiny. V roce 2004 se naskytla příležitost uvést na trh nový tvar betonové střešní krytiny Danubia®. Zákaznický úspěch byl opět podobný – prodej střešní krytiny Danubia měl velkou progresi.

Výroba probíhá na plně automatizované lince, splňující vysoké nároky na kvalitu a umožňující rozšíření kapacity. Prodávaná barevná škála se skládá z cihlově červené, višňově červené, hnědé a antracitové barvy.

Převládající západoevropské trendy a charakteristiky začala postupně a ve stále větším rozsahu nahrazovat řešení charakteristická pro středozemní oblast. Kroky, které společnost podstoupila v oblasti svého rozvoje v roce 2004, byly reakcí na narůstající poptávku po formálních a barevných řešeních ve smyslu tohoto sílícího trendu. Výsledkem bylo uvedení do prodeje nové střešní krytiny s odlišnou barevností i tvarem - Coppo®. Betonová taška Coppo® má dvě linie produktů. K antické linii patří barvy terracotta a antická červená s vícevrstvovou povrchovou úpravou a druhou linií jsou typy Ferrara a Venezia se speciální rozptýlenou povrchovou úpravou. Tato řada výrobků je nejen vysoce specifická, ale zároveň umožňuje i uspokojení požadavků domácích stavitelů v oblasti nových trendů za přijatelnou cenu, se záručními podmínkami a při možnosti nabídnutí kvalitních služeb zákazníkům.

Společnost Mediterran téhož roku rozšířila nabídku s nově vytvořenou střešní krytinou Rundo®. Ta opět rozšířila prodej střešní krytiny této značky. Betonová taška Rundo® svým technickým řešením představuje obraz moderní estetické krytiny, která je vhodná i pro krytí klasických objektů. Prodej této střešní krytiny je realizován v barvách cihlově červená, višňově červená a antická červená.

Vlnitá střešní taška Standard® se dostala do prodeje v roce 2005. Její rozměry jsou totožné s rozměry betonových tašek Danubia® a Coppo®. Prodej střešní krytiny je realizován v barvě červené a hnědé. Díky příznivému profilu se nám podařilo snížit hmotnost střešního systému na 1 m2. Vhodný odvod deště je zabezpečený kvalitním povrchem. Díky malé zastíněné ploše je zabezpečeno i rychlé tání sněhu. Boční spojení střešních tašek se uskutečňuje dvojitou vodní drážkou.

Střešní systémy nové generace

Od roku 2007 působí na českém trhu společnost Mediterran CZ, která má výhradní zastoupení v prodeji střešních krytin Terran pro Českou republiku. Za krátkou dobu své existence již tvoří zajímavou část trhu v oblasti prodeje střešních krytinbetonových tašek a doplňků v České republice.
Ve stejném roce také dozrál čas na zavedení nové generace střešního systému. Betonová taška Zenit® jednoduchým pravidelným obdélníkovým tvarem a přepracovaným homogenním povrchem představuje nový proud a směr v současném světě tradičních střešních krytin. Také nabídka barev – cihlově červená, carbon, antická červená – zvyšují atraktivnost této krytiny. Zařazení této krytiny do produktového portfolia razantně zlepšilo celkový prodej střešní krytiny Terran.

V roce 2009 nastává inovace ve zlepšení povrchové úpravy našich tašek pod názvem „colorsystém“, kdy k dvojitému akrylátovému nástřiku přibývá další speciální vrstva, která chrání jak tašku samotnou (povrchová vrstva je tvrdší a odolnější proti opotřebení, lépe utěsňuje póry a tím zároveň usnadňuje odtok vody z tašky), tak hlavně lépe chrání barvu tašky (díky povrchové úpravě taška lépe odolává UV záření a tím nedochází k jejímu vyblednutí, má intenzivnější lesk). Tuto povrchovou úpravu najdete u tašek řady Danubia, Rundo a Coppo.


Současně v tomto roce přichází do prodeje nová betonová taška řady Standard s názvem Vlčanka (ve skořicové barvě). Touto taškou jsme reagovali na poptávku zákazníků po kvalitní tašce za velmi výhodnou cenu. Naprostým unikátem je typ Zenit® břidlice, který byl uveden na trh v roce 2010. Svým reliéfním povrchem připomíná přírodní břidlici a vytváří tak neotřelou a luxusní podívanou. Střecha pokrytá taškou Zenit® je důkazem kvality bez kompromisů. Tato masivní střešní krytina se vyrábí z barevného betonu se speciální povrchovou úpravou, která garantuje dlouhodobé homogenní zbarvení a tón tašky. Střecha Zenit® je alternativou k dosavadním tradičním a obvykle používaným střešním krytinám pro všechny ty, kteří se rozhodnou svoji osobnost prezentovat i prostřednictvím originálního domu a střechy. Toto zastřešení odráží jistotu, preciznost i dynamiku současného moderního světa. 

GFX | rundo-evo.jpg GFX | zenit-bridlice.jpg GFX | coppo-modena.png
Rundo EVO Zenit Granit Coppo Modena


V roce 2010 se prodej střešních krytin Terran rozrostl hned o tři novinky. První byl již dříve zmiňovaný Zenit břidlice. Nový odstín tašky Coppo – Modena – se stal druhou novinkou tohoto roku. Modena svými barevnými odstíny a tóny připomíná slunečné pláže jižní Evropy. Poslední novinkou se stala povrchová úprava EVO, kterou dodáváme u tří typů betonových tašek, proto je nově nabízen:

  • prodej střešní krytiny Danubia EVO,
  • prodej střešní krytiny Rundo EVO
  • prodej střešní krytiny Zenit.

Tato povrchová úprava se vyznačuje vysokým leskem a velmi hladkým a tvrdým povrchem, který ještě lépe odolává přírodním vlivům. Danubii EVO nabízíme v barvách: cihlově červená, višňově červená, hnědá a carbon. U Runda EVO lze volit mezi cihlově červenou, višňově červenou a hnědou. 

S nástupem rokem 2012 byla ukončena výroba střešních krytin Standard v červené a hnědé barvě a tudiž i prodej těchto střešních krytin. Z uvedené řady zůstává pouze Vlčanka. Na podzim roku 2012 jsme uvedli do prodeje novou barvu řady Zenit. Jedná se o barvu „grafit“, která skvěle doplňuje tmavé odstíny této tašky. Její šedočerný odstín evokuje příjemně strávené chvilky při teplém světle svíček za soumraku podzimního dne.

Rok 2013 začal ve znamení změny, ke které dochází u střešních krytin Danubia EVO a Rundo EVO. Jedná se o změnu intenzity barvy u odstínů cihlově červené, višňově červené a hnědé. Tyto odstíny jsou nyní sytější a intenzivnější. K této změně dochází v důsledku rozsáhlého průzkumu mezi našimi zákazníky.

Prodej betonové střešní krytiny je pro nás celoživotním posláním. Garantujeme vám nadstandardní servis a maximální pomoc při plánování vaší nové střechy.Najděte nejbližšího prodejce střešních krytin zde!Terran logo

 

 

_________________

Obsahová specifikace této stránky: prodej střešních krytin Terran, výroba střešních krytin, prodej střešní krytiny. 

Prodejny střešní krytiny Terran.

Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.