Terran - logo

Tašky na střechu

Existuje celá řada názorů na to, který druh tašky na střechu je nejvhodnější s ohledem na cenu a délku životnosti. Poradíme, jaké tašky na střechu jsou pro vás ideální. Tašky na střechu značky Terran jsou ideální volbou.
Tašky na střechu
Kvalitní tašky na střechu.

Při výběru vhodné tašky na střechu řeší řada majitelů otázku, zda se rozhodnout pro střešní krytinu z betonu nebo pro pálenou střešní tašku. Existuje celá řada názorů na to, který druh tašky na střechu je nejvhodnější s ohledem na cenu a délku životnosti. Právě tato dvě hlavní hlediska zohledňuje většina kupujících bez ohledu na to, zda chystají renovaci staré střechy či staví zcela nový dům.
 

Co vše zohlednit při porovnání tašek na střechu?

Ať už se jedná o betonové nebo pálené tašky na střechu, oba druhy jsou v dnešní době nejvíce preferovány, což je dáno jejich vlastnostmi. U keramické střešní krytiny stále převládá historický názor, že lepší druh tašek neexistuje, což je mimo jiné dáno právě četností užití těchto tašek v minulosti, kdy ještě na trhu nebyl výběr jiných tašek na střechu.

Je třeba si říci, že při srovnání, která taška na střechu je nejlepší, není vhodné hodnotit jednotlivé druhy tašek obecně, ale je třeba se s ohledem na konkrétní kvalitu zaměřit na jednotlivé výrobce. Jak u betonové, tak i u pálené tašky se při porovnání ptejte nejen na cenu a životnost, ale i na délku záruky, odolnost proti povětrnostním vlivům, rozsah doplňkového sortimentu, barevné odstíny, systém instalace nebo dopravu.

Pálená versus betonová taška na střechu

Pokud se však pustíme na půdu obecného srovnání, pak je třeba zmínit, že betonové a pálené tašky na střechu mají podobné vlastnosti, alespoň v případě životnosti a odolnosti jsou na tom téměř stejně. Rozdíl těchto tašek na střechu je v jejich materiálovém složení a poréznosti. Na oba druhy střešní krytiny poskytují výrobci zpravidla 30letou záruku, výjimkou jsou právě střešní tašky Terran, kde je záruka garantována 50let.

Střešní tašky
Terran: betonové tašky na střechu.

Zpravidla se lépe při pokládce pracuje s betonovou střešní taškou. Vše je však dáno množstvím zámků, kdy pálené tašky mají zpravidla větší počet těchto zámků. Absence příčných vodních zámků a nižší počet postranních vodních zámků betonových tašek umožňuje lepší posuvnost, což přináší výše zmíněnou jednodušší pokládků a především lze tašku aplikovat při rekonstrukcích zvlněného krovu. Tašky na střechu se tak lépe a jednodušeji pokládají.

Oba druhy tašek na střechu mají obdobný doporučený minimální sklon pro pokládku (zpravidla 22°, u vodotěsného podstřešení až 10°). Stejně tak oba druhy tašek umožňují snadnou dodatečnou instalaci střešních oken. Co se týká hmotnosti, jsou na tom oba druhy tašek téměř stejně (liší se spíše v rámci jednotlivých značek a typů).

Střešní tašky s dlouhou životností
Tašky na střechu s dlouhou životností.

Pálené tašky na střechu jsou prodávány v mnoha formátech, naopak betonové tašky mají zpravidla unifikovaný formát (nejčastěji 10ks/m2)!

Lepší barevnou stálost má pálená střešní taška, i když kvalitní betonové tašky na střechu již dnes mají více nástřiků z čistého akrylátu, čímž se blíží barevné stálosti tašek pálených.

Hlavní výhodou betonové střešní tašky je její nižší cena oproti pálené krytině, jejíž výroba je mnohem pracnější. Při nákupu betonové tašky na střechu lze ušetřit někdy až 40% ceny, kterou byste zaplatili za pálenou tašku.

Přejeme dobrou ruku při výběru ideální tašky na střechu.

 

Strešná krytina Terran - Coppo Ferrara

Nová střecha

Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.