Terran - logo

Pokládka betonové střešní krytiny

Jak řešit pokládku betonové střechy? Detailní informace o pokládce betonové střešní krytiny, tedy návod, zásady, konstrukce, kladečský plán aj. najdete v tomto článku. Díky níže uvedeným pokynům pro vás bude pokládka taše Terran hračkou.

Pokládka betonové střešní krytinyPostup pro pokládku konkrétní střešní krytiny by se vždy měl řídit pokyny výrobce daného střešního materiálu. Každý osvědčený výrobce by měl mít ke svým produktům sestavenou kompletní realizační specifikaci s detailním popisem pokládky střešní krytiny (technické listy, montážní návody). Jde především o to, že i přesto, že většina výrobců již dnes používá při výrobě tašek podobné technologie týkající se pokládky jejich výrobků, mohou se požadavky a především pak konkrétní postupy pokládky částečně lišit od běžně zažitých postupů.

Nejen pokládka betonové střešní krytiny, ale i jiného druhu tašek, není snadnou realizaci. Přestože systémy současných střešních krytin jsou vesměs vyrobeny již s ohledem na co nejjednodušší aplikaci, je vhodné mít s ohledem na správnost, kvalitu i rychlost realizace alespoň dostatečné teoretické základy o postupech pokládky střešní krytiny. Pokud tyto znalosti nemáte, doporučujeme pokládku střešní krytiny, jakožto velmi důležité části celé nemovitosti, přenechat profesionálům z oboru.

Pokládka betonové střešní krytiny počítá s pevnější střešní konstrukcí, neboť betonové tašky jsou těžší, než např. pálená taška. V dokumentaci od výrobce najdete popis požadavků na přípravu podkladu pro pokládku krytiny. Jde především o informace k bednění, laťování a fóliím. Uvedeny jsou i údaje o minimálním sklonu střechy apod. Je třeba si při montáži dávat pozor i na různé části střechy, neboť ty mají opět svá specifika, která se liší u:

  • pokládky střešní krytiny v ploše,
  • pokládky střešní krytiny u okapů,
  • pokládky střešní krytiny hřebenů,
  • pokládky střešní krytiny u štítů,
  • pokládky střešní krytiny u zdí,
  • pokládky střešní krytiny prostupů.

Co by měl každý realizátor betonové střešní krytiny vědět?

U betonové střechy musíte být před započetím pokládky tašek srozuměni především s níže uvedenými technickými specifikacemi. Jedná se v první řadě o charakter střešní nosné konstrukce, o kladečský plán, krycí délku a vzdálenost latí, parametry ochrany proti sesuvu sněhu. Při přípravě na pokládku střešní krytiny pak následně řešíme postup vytvoření nároží a hřebene, okapového systému, úžlabí a oplechování stěny a komínu. Pozornost je nutno věnovat přelomu střechy a prosvětlení, podkladnímu bednění a izolaci lišící se dle použití folie (kontaktní VS. nekontaktní). Je nutné se následně seznámit i s pokyny k dodržení vodotěsného krytí, krycí šířky a délky. Samozřejmě, že problematika je mnohem složitější, a právě proto je vhodné přenechat pokládku střešní krytiny odborníkům.

pokládka betonové střešní krytiny
Správná pokládka betonové střešní krytiny je zárukou funkční a hezké střechy.
pokládka betonové střechy
Pokládka betonové střechy není žádná věda.

 

Více se o tématech souvisejících s pokládkou střešní krytiny dočtete zde:

 Máte dotaz k pokládce střechy Terran, pak nás kontaktujte.

 

Ukázka výsledné pokládky tašky Terran - Coppo Antická červená

 

 

----------

Tematická specifikace článku: pokládka střechy, návod pokládka krytiny, pokládka betonové střechy, návod pokládka střechy.

Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.