Terran - logo

Návod na pokládku střešní krytiny Terran

Využijte našich rad a tipů na správnou, kvalitní a bezproblémovou pokládku betonové střešní krytiny. Pokládka střešních tašek je základem dobře udělané střechy. Věnujte přípravě pokládky střešní krytiny maximum pozornosti. Poradíme vám, jak na to.

Návod na pokládku střešní krytinySeznamte se s kladečským plánem a montážním návodem, které definují ideální realizační postupy při pokládce nové střešní krytiny. Pokládka betonové střešní krytiny klade specifičtější nároky na pevnost střešní konstrukce, v mnohém je však velmi jednoduchá a snadno pochopitelná. Více se dozvíte v našem článku.

Pokud hledáte návod na pokládku střešní krytiny, pak jste se rozhodli pravděpodobně pro realizaci střechy svépomocí. V tomto případě určitě počítáte s úsporou financí za pokládku střechy. Je však třeba zvážit, zda je toto rozhodnutí opravdu výhodné a zda výsledný efekt bude splňovat veškeré kvalitativní požadavky na pokládku střešní krytiny.

Nejde jen o užitné vlastnosti a správnost pokládky, ale také o bezpečnost a další faktory, které ovlivňují odolnost a trvanlivost střešní krytiny. Z tohoto důvodu je lépe přenechat pokládku střešní krytiny na odbornících, kteří díky svým zkušenostem zpravidla nepotřebují studovat návod pro pokládku střešní krytiny, ví jak střechu položit rychle a správně. Navíc mají veškeré potřebné vybavení pro tuto řemeslnou činnost.

návod na pokládku střešní krytiny
Je-li dobrý návod na pokládku střešní krytiny, pak i výsledek je perfektní.
návod na pokládku střešních tašek
Návod na pokládku střešních tašek je základem funkční a hezky vypadající střechy.

Návod na pokládku betonových střešních tašek

Na trhu existuje celá řady různých typů střešní krytiny a také mnoho jejich výrobců. Přestože obecný postup pokládky střešní krytiny je vesměs obdobný, každý typ střechy od určitého výrobce má konkrétní požadavky na pokládku, proto by měl výrobce vždy zveřejňovat svůj návod na pokládku střešní krytiny.

Taktéž produkty značky Terran mají vlastní detailně zpracovaný návod pro pokládku střešní krytiny, ve kterém jsou uvedeny veškeré realizační práce a doporučeny nejvhodnější postupy.

  1. Montážní návod na pokládku střešní krytiny (pdf)
  2. Návod na pokládku střešní krytiny v systému pro nízké sklony

Návod na pokladku betonové střešní krytiny obsahuje informace o povrchových úpravách a jejich vlastnostech. Dále popisuje požadavky na pokládku pro jednotlivé betonové střešní tašky různých typů (od základní tašky, až po krajní či pultové tašky). V návodu na pokladku střešní krytiny nechybí tzv. kladečský plán, vysvětlení montáže (pokládky a připevnění). Uvedeny jsou i plánovací a montážní předpisy, příklady realizací a definice záruky ve vztahu k provedení pokládky.

Strešná krytina Terran - Rundo Tehlovo červená

Pokud nezvažujete pokládku střešní krytiny svépomocí (což z mnoha důvodů nedoporučujeme), pak pro odbornou pokládku střešní krytiny kontaktujte naše realizační firmy.

 

________________

Tematická specifikace obsahu článku: pokládka střešních tašek, pokládka střešní krytiny svépomocí, pokládání lepenky na střechu, pokládka betonových tašek, pokládka betonové krytiny.

Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.