Menu
Vyhledávej

Zastřešení pergoly betonovou taškou

Terran
Mediterran > Informace > Další informace > Články > Zastřešení pergoly betonovou taškou
05.07.2015

Pergoly patří stále více k oblíbeným součástem domů. Řada majitelů nemovitostí řeší možnost zastřešení své pergoly. Nepodložené obavy panují především s ohledem na využití těžkých střešních krytin pro tyto účely. Řada dotazů se týká zastřešení pergoly betonovou taškou a způsobů, jak to provést.

Betonová střešní krytina na pergolu. Ano či ne?

V případě zastřešení pergoly betonovou taškou je třeba zajistit dostatečnou pevnost a stabilitu nosné konstrukce pergoly a roštu pro umístění střešní tašky. Tato konstrukce musí být zpevněná, aby měla nosnost bezpodmínečně nutnou pro daný typ střešní krytiny. Pokud se tedy jedná o zastřešení pergoly betonovou taškou, pak nedejte na fámy, které jsou nepodložené, ale spíše věnujte pozornost dostatečnému výpočtu hodnot s ohledem na konstrukci roštu a maximalizujte pevnost. Tato příprava se vám vrátí v podobě dlouholetého bezproblémového užívání pergoly. Střešní krytina vydrží desítky let.

Betonová střešní krytina na pergolu se používá nejčastěji v případě pergolových přístřešků pro auta. Tato krytina na přístřešek, pod nímž se schovává nejen automobil, je dostatečnou zárukou, že pod tíhou sněhu či většího krupobití nedojde k zatékání nebo většímu poškození uskladněných věcí nacházejících se pod střechou přístřešku.Zastřešení pergoly betonovou taškou 

Technické informace k přípravě nosné konstrukce a k samotné pokládce pergolové střechy najdete zde:

Máte specifické dotazy k možnostem zastřešení pergoly betonovou taškou? Kontaktujte nás, zodpovíme vaše konkrétní dotazy.

____________________

Tematická specifikace obsahu článku: krytina na přístřešek, střecha na pergolu, střešní krytina na pergoly, krytiny na pergolu, zastřešení pergoly, .