Terran - logo
Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit řady Generon
50 let záruka na tašky Terran

Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit

Solární taška Generon je výsledkem 18 měsíců náročného výzkumu a vývoje. Jedinečným prvkem solární tašky Generon je integrace fotovoltaických článků přímo na povrch betonové tašky. Střešní fotovoltaické tašky jsou vyhledávaným designovým řešením pro realizaci střech ve všech typech novostaveb. Fotovoltaická střešní krytina Generon snižuje náklady na elektrickou energii a má velmi brzkou návratnost. Využijte i vy výhod inovativní fotovoltaické střešní krytiny, zvolte moderní řešení pro budoucí nízkoenergetický provoz vašeho domu.

Nacenění zdarmaNejbližší prodejce

Barevné varianty produktu

Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit řady Generon
Generon
Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit
Černá (Inova)
ŠipkaDetail
Generon červený - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit řady Generon
Generon
Generon červený - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit
Červená (ColorSystem)
ŠipkaDetail

Speciální povrchové úpravy

ClimaControl
ClimaControl
ClimaControl vysoký stupeň ochrany před infračerveným zářením.
šipka
ColorSystem
ColorSystem
Dlouhotrvající ochrana barev zachová tóny barev a jejich intenzitu.
šipka
EVO
EVO
Nejnovější technologie která zaručuje doposud nejdelší životnost.
šipka
Inova
Inova
Povrch střešních krytin je mimořádně hladký a odolný.
šipka

Technické informace k: Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit

Základní parametry

Základní nosný výrobekbarevný betonový prvek s vysokou konečnou pevností
Rozměry330 x 420 mm
Krycí šířka300 mm
Hmotnost5,9 kg/ks
Harmonizovaná technická specifikaceEN 490:2011
Mechanická pevnost> 1200 N
Vodotěsnost> 20 hodin
Požární klasifikaceB-s1, d0 MSZ EN 13501-1:2007+A1:2010
Chování při vnějším požáruBroof (t1) MSZ EN 13501-5:2005+A1:2010
Solární modul
Typ solárního modulumono-krystalický
Přední plocha solárního modulutvrzené sklo o tloušťce 3,2 mm
Jmenovitý výkon solárního modulu15 Wp
Provozní proud solárního modulu6,52 A
Pracovní napětí solárního modulu2,31 V
Zkratový proud solárního modulu6,82 A
Klidové napětí solárního modulu2,62 V
Počet článků solárního modulu4
Vodiče solárního modulu520 mm dlouhé, 4 mm2 solární kabely s koncovkami TYCO PV4 (MC4 kompatibilní)

Překrytí, vzdálenost latí

Sklon střechy Překrytí (min) Vzdálenost latí Spotřeba tašek (ks/m2) Hmotnost Generon (kg/m2 střechy) Hmotnost Rundo (kg/m2 střechy) Hmotnost Zenit (kg/m2 střechy)
45-60° 11 cm 28,5-31 cm 10,75  63,43  47,30  49,45
35-45° 12 cm 28,5-30 cm 11,11  65,55  48,88  51,11
30-35° 13 cm 28,5-29 cm 11,49  67,79  50,56  52,85
pod 30° nelze použít

Ke stažení

PDF
Montážní návod Generon
10 MB
Ikona - staženíStáhnout

Realizace řady Generon v barvě: Černá

Prohlédněte si fotografie z realizovaných střech. Objevte rozmanitost barevných variant betonových střešních tašek Terran. Načerpejte inspiraci, vyberte si svou oblíbenou barvu a navštivte naše lokální prodejce, u kterých si střechu objednáte.
Solární taška Generon | Solární střešní taška Generon
Solární taška Generon | Solární střešní taška Generon | Barva: Černá (Inova)
Solární taška Generon

Často se nás ptáte

Proč je betonová střešní taška lepší než jiný materiál?

Betonová střešní taška je lepší než jiné materiály z několika důvodů. Betonová taška je velmi odolná a trvanlivá, což zajišťuje dlouhou životnost střechy. Betonové tašky jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, UV záření, ohni, hmyzu, působení plísní, hub a bakterií. Navíc mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, což přispívá k energetické úspoře budovy.

Co je třeba brát v úvahu při výběru betonové střešní tašky?

Při výběru betonové střešní tašky je důležité zvážit několik faktorů. Patří sem například tvar a design tašky (vč. barvy), který by měl odpovídat architektonickému stylu budovy. Dále je třeba zvážit tloušťku tašky, velikost a hmotnost, aby byla kompatibilní se střešní konstrukcí. Také je dobré vzít v úvahu klimatické podmínky.

Jaký druh betonu je vhodný pro betonové střešní tašky?

Pro betonové střešní tašky je vhodný pevný a kvalitní beton. Ten je použit právě v případě produktů Terran. Beton by měl mít správnou recepturu i povrchovou úpravu, která zaručuje dostatečnou pevnost, odolnost a trvanlivost. Je důležité, aby betonový materiál na výrobu tašek splňoval příslušné normy a technické požadavky pro střešní materiály i normy zdravotní nezávadnosti použitých substancí.

Jak se instalují betonové střešní tašky?

Montáž betonových střešních tašek vyžaduje odborné znalosti a vhodné technické vybavení k tomu určené. Betonové tašky se ukládají na příslušné latě a dále se upevňují. Správná instalace zajišťuje pevnost, stabilitu a odolnost betonové střechy proti povětrnostním vlivům. Pokud chcete vědět více o instalaci konkrétní betonové tašky Terran, pak se proklikejte k relevantní technické dokumentaci, kterou k tomuto účelu zveřejňujeme na tomto webu.

Proč je důležité mít kvalitní a pevnou podkladovou konstrukci pro betonové střešní tašky?

Kvalitní a pevná podkladová konstrukce je klíčová pro dlouhou životnost a stabilitu betonové střešní krytiny. Podklad by měl být pevný, rovný a schopný rovnoměrně přenášet hmotnost střešních tašek. Správná konstrukce podkladu zajišťuje rovnoměrné rozložení zatížení a minimalizuje riziko praskání nebo posunutí betonových tašek. Ohledně konstrukce podkladu pro pokládku betonové střešní tašky je důležité dodržovat přesné instrukce (viz technické specifikace na našem webu) a používat kvalitní stavební materiály pro realizaci nosné konstrukce betonové střechy.

Co je třeba brát v úvahu při návrhu betonové střešní tašky?

Při návrhu betonové střešní tašky je třeba zohlednit několik faktorů. Patří sem estetické aspekty, jako je vhodný design, barevné varianty a možnosti kombinací s jinými střešními prvky. Dále je třeba brát v úvahu technické parametry, jako je odolnost proti povětrnostním vlivům, tepelná izolace, hluková izolace a další požadavky specifické pro konkrétní projekt.

Jakou údržbu vyžaduje betonová střešní taška?

Betonová střešní taška vyžaduje minimální údržbu, což je jedna z jejích zásadních výhod. Materiál nepodléhá běžným degenerativním vlivům a není náchylný na působení přírodních živlů. Stačí pravidelně odstraňovat nečistoty, listí nebo jiné nánosy, které se mohou hromadit na střeše. Je také dobré kontrolovat stav tašek a případné opravy provádět před zimní sezónou.

Proč stojí za to investovat do kvalitní betonové střešní tašky?

Investice do kvalitní betonové střešní tašky stojí za to z několika důvodů. Betonové tašky jsou trvanlivé a odolné, což zajišťuje dlouhou životnost vaší střechy a minimalizuje náklady na opravy a údržbu v dlouhodobém horizontu. Betonové tašky mají navíc dobré tepelně-izolační vlastnosti, což přispívá k zmírňování nákladů na vytápění nebo chlazení budovy.

Jaká je životnost betonové střešní tašky?

Betonové střešní tašky mají dlouhou životnost, která se pohybuje v řádu desítek let. Správně nainstalovaná a údržbou správně pečovaná střecha vydrží bez problémů až 80 - 100 let. Je však důležité dodržovat správné postupy při montáži a údržbě, aby se prodloužila životnost střešní krytiny na maximum. Betonové střešní tašky Terran jsou natolik kvalitní, že se nebojíme u nich garantovat záruku 50 let.

Jaké jsou výhody betonové střešní tašky oproti jiným typům střešních krytin?

Betonová střešní taška má několik výhod oproti jiným typům střešních krytin. Její kvalita a vlastnosti odpovídají klasické pálené tašce. Betonová střešní krytina je odolná vůči povětrnostním vlivům, UV záření apod. Má dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. Betonové tašky jsou také dostupné v širokém spektru barev a designů, což umožňuje individuální výběr a přizpůsobení střechy architektonickému stylu budovy. Instalace betonové tašky je snadná.

Jak se provádí montáž betonové střešní tašky, je rozdíl oproti pálené tašce?

Montáž betonové střešní tašky je obdobná jako u pálených tašek, ale existují drobné rozdíly. Přesné instrukce se vždy dočtete u technické dokumentace a montážních návodů pro daný typ tašky. Je důležité dodržovat správné postupy a techniky, které zajišťují pevnost a stabilitu střechy. Při montáži je také třeba dbát na správné zarovnání tašek a správný překryv, aby se zabránilo pronikání vody.

Jaké jsou tepelně izolační vlastnosti betonové tašky?

Betonová střešní taška má dobré tepelně izolační vlastnosti. Beton jako materiál má schopnost akumulovat teplo a postupně ho uvolňovat, což přispívá k udržení stabilní teploty v interiéru budovy. Tím se minimalizuje vytápění v zimě a chlazení v létě, což vede ke snížení energetických nákladů.

Jaké jsou zvukové izolační vlastnosti betonové tašky?

Betonová střešní taška má dobré zvukové izolační vlastnosti. Díky své hmotnosti a hustotě materiálu dokáže pohltit a tlumit zvukové vlny, čímž snižuje pronikání hluku z vnějšího prostředí do interiéru budovy. To přispívá k zajištění klidného vnitřního prostředí.

Jaké jsou rozměry a váha betonové střešní tašky a jak to ovlivní její instalaci a střešní konstrukci?

Rozměry a váha betonové střešní tašky se liší v závislosti na konkrétním modelu tašky. Je důležité při výběru tašky zohlednit její rozměry a váhu, protože to ovlivňuje instalaci a střešní konstrukci. Právě proto při výběru vhodné střešní tašky Terran nahlédněte do technické specifikace jednotlivých produktových řad našich tašek a vyberte tu, která nejvíce splňuje vaše požadavky.

Poradíte s instalací produktu Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit?

Na našem webu se věnujeme veškerým aspektům souvisejícím se správnou instalací betonových tašek. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili kladečský plán betonových střešních tašek Terran, informace o krycí délce a vzdálenosti latí. Nechybí ani konkrétní návody na montáž tašek Terran, způsoby laťování a kontralaťování, informace o odvětrávání střechy. Stejně tak jsme sepsali normy ohledně ochrany proti sesuvu sněhu, statického dimenzování a střešní nosné konstrukce.

Veškeré informace naleznete zde.

Produkty z řady

Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit řady Generon
Generon
Generon černý - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit
Černá (Inova)
ŠipkaDetail
Generon červený - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit řady Generon
Generon
Generon červený - kompatibilní s taškami Rundo a Zenit
Červená (ColorSystem)
ŠipkaDetail

Příslušenství betonové tašky pro betonové tašky řady Generon

Nadkrokevní izolace pro betonové tašky řady Generon

Nadkrokevní izolace Permo therm řady Coppo, Danubia, Generon, Rundo, Synus, Zenit, Zenit MAX
Nadkrokevní izolace Permo therm
Nadkrokevní izolace Puren FD-L řady Coppo, Danubia, Generon, Rundo, Synus, Zenit, Zenit MAX
Nadkrokevní izolace Puren FD-L
Nadkrokevní izolace Puren Plus řady Coppo, Danubia, Generon, Rundo, Synus, Zenit, Zenit MAX
Nadkrokevní izolace Puren Plus
Nadkrokevní izolace Puren PROTECT řady Coppo, Danubia, Generon, Rundo, Synus, Zenit, Zenit MAX
Nadkrokevní izolace Puren PROTECT
Nadkrokevní izolace Puren Spodní střecha řady Coppo, Danubia, Generon, Rundo, Synus, Zenit, Zenit MAX
Nadkrokevní izolace Puren Spodní střecha

Pohyb na střeše pro betonové tašky řady Generon

Příchytka tašky GZR řady Generon
Příchytka tašky GZR
Příchytka tašky MX řady Generon
Příchytka tašky MX
Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.