Menu
Vyhledávej

Střešní krytina ŠINDEL

Terran
Mediterran > Informace > Další informace > Články > Střešní krytina ŠINDEL
31.01.2015
Moderní betonová střešní krytina ŠINDEL od Terranu. S nadstandardní odolností. Nyní unikátní záruka 50 roků. Výhodná cena + výběr z více barevných provedení. Ideální šindelová krytina na vaši střechu.

Moderní a elegantní šindelovou střešní krytinu najdete taktéž ve výrobním programu betonových tašek Terran. Střešní krytina šindel značky Terran má řadu výhod. Mezi ně patří možnost výběru z řady barevných variant. Jak materiál je použita speciální betonová směs, která je zárukou dlouhodobé barevné stálosti, a především odolnosti proti povětrnostním vlivům po mnoho desítek let.

Produktové řady šindelové střešní krytiny

Prvky šindelů Rundo se vyrábí z probarveného betonu s vysokou mechanickou odolností. Tyto šindele jsou ošetřeny speciální povrchovou úpravou, která zajišťuje odolnost proti veškerým povětrnostním vlivům po mnoho desítek let. I proto naše firma poskytuje na střešní krytinu šindel Rundo unikátní záruku 50 let.

Střešní šindele nacházejí v dnešní době čím dál větší uplatnění a jsou stále více oblíbeny majiteli nemovitostí. Přestože na klasické střechy se v největší míře využívají tradiční vlnité tašky pálené nebo betonové, je v případě garážových stání a ostatních podobných přístaveb vhodné použít šindelovou střešní krytinu. Hlavním parametrem majitelů je pořídit střešní krytinu lehkou, a to s ohledem na konstrukci výše uvedených staveb. Jelikož dnes již technologie postoupily natolik, že i betonové střešní tašky mají nízkou hmotnost, a tudíž jsou vhodné i pro použití na konstrukcích menší nosnosti typu pergol, přístřešků, garážových stání apod., je betonová střešní krytina šindel stále častěji využívána a získává na velké oblibě. Šindelová krytina na střechu je prostě starou známou klasikou.

Střešní krytina - šindel
Střešní krytina - šindel

Střešní krytina šindel se používá především tam, kde tvar střechy nebo nosná konstrukce neumožňují uplatnit jinou běžně užívanou střešní krytinu. U střešního šindele je třeba myslet i na to, že není vhodný, pokud plánujete navíc zateplování a izolaci hluku. Šindelovou krytinu při těchto záměrech vypusťte.

V případě střešní krytiny „šindelu“ je výhodou nepřeberné množství barevných odstínů. Nevýhodnou je nižší životnost oproti pálené nebo betonové tašce. Se šindelem se lépe manipuluje a pokládka šindelové střešní krytiny je jednodušší i s ohledem na přípravu podkladu.

střešní krytina šindel
Šindel - střešní krytina