Menu
Vyhledávej

Střešní krytina – šindel

Terran
Mediterran > Informace > Další informace > Články > Střešní krytina – šindel
01.02.2015

Střešní šindele nacházejí v dnešní době čím dál větší uplatnění a jsou stále více oblíbeny majiteli nemovitostí. Přestože na klasické střechy se v největší míře využívají tradiční tašky pálené nebo betonové, je v případě garážových stání a ostatních podobných přístaveb vhodné použít šindelovou střešní krytinu. Hlavním parametrem majitelů je pořídit střešní krytinu za nejnižší cenu, proto volí šindel. Velkým argumentem je také samotná váha střešní krytiny „šindelu“, přestože dnes již technologie postoupily natolik, že i betonové střešní tašky mají nízkou hmotnost a tudíž jsou vhodné i pro použití na méně nosných konstrukcích typu pergol, přístřešků, garážových stání apod.

střešní šindele

Střešní krytina „šindel“ se používá především tam, kde tvar střechy nebo nosná konstrukce neumožňují uplatnit jinou běžně užívanou střešní krytinu. U střešního šindele je třeba myslet i na to, že není vhodný, pokud plánujete navíc zateplování a izolaci hluku.

V případě střešní krytiny „šindelu“ je výhodou nepřeberné množství barevných odstínů. Nevýhodnou je nižší životnost oproti pálené nebo betonové tašce. Se šindelem se lépe manipuluje a pokládka šindelové střešní krytiny je jednodušší i s ohledem na přípravu podkladu.

střešní krytina šindel