Menu
Vyhledávej

Problematika výběru folie pod střešní krytinu

Terran
Mediterran > Informace > Další informace > Články > Problematika výběru folie pod střešní krytinu
23.08.2015
Používáme dva základní typy střešního pláště, přičemž každý z nich je určující pro volbu správné folie. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu.

Fólie pod střešní krytinuTechnologie dnešní doby přináší zcela nové možnosti realizace pro lepší vlastnosti stavby. Totéž platí i o přípravě podkladu pro realizaci nové střechy. Dnes již je běžným standardem použití folie pod střešní krytinu. Používáme dva základní typy střešního pláště, přičemž každý z nich je určující pro volbu správné folie. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu.

Tip: před samotnou pokládkou tašek je nutné překontrolovat kvalitu a neporušenost podkladové střešní folie.

Co se týká problematiky pokládky folie pod střešní krytinu a přípravy podkladu pro tuto folii, je nutno seznámit se detailně s instrukcemi, které uvádí montážní návod vydávaný výrobcem každé střešní krytiny. Každý výrobce také často uvádí detailní požadavky na kontaktní i nekontaktní folii pod střešní krytinu a rovnou doporučuje konkrétní folii od vybraného výrobce.

Mimo výše zmíněných základních typů folií určených pod střešní krytinu, jsou k dispozici i další druhy a varianty tohoto sortimentu:

  • vysoce difúzní membrány a folie pod střešní krytinu,
  • parotěsné folie pod střešní krytinu (parozábrany),
  • folie pod střešní krytinu větraných střech,
  • reflexní fólie s izolačními účinky.

Folie pod střešní krytinu Terran, které přímo doporučujeme pro realizaci, najdete popsané v montážním návodu zde.