Terran - logo

Betonové střešní tašky - krytiny Terran

Betonové tašky, resp. betonové krytiny jsou hitem dnešní doby. Kdokoliv se chystá na stavbu nového domu či na výměnu střechy, ten se při procesu výběru nové střešní krytiny jistě setkal s betonovými střešními taškami. Není se čemu divit, betonová krytina má nadstandardní životnost a především se vyrábí v mnoho vizuálně odlišných typech.

Betonové střešní tašky - krytiny Terran
Střešní taška Synus
Synus
Střešní taška Synus
Detail řady
Střešní taška Danubia
Danubia
Střešní taška Danubia
Detail řady
Střešní taška Coppo
Coppo
Střešní taška Coppo
Detail řady
Střešní taška Rundo
Rundo
Střešní taška Rundo
Detail řady
Střešní taška Zenit MAX
Zenit MAX
Střešní taška Zenit MAX
Detail řady
Solární střešní taška Generon
Generon
Solární střešní taška Generon
Ikona slunceSolární střešní taška
Detail řady

Proč je nejlepší betonová krytina?

Když už se člověk rozhodne pro novou střechu, pak přichází vždy otázka, jak vybrat střešní krytinu tak, aby co nejdéle vydržela a byla vhodná pro daný objekt?

Zjistit více
Solární střešní taška Generon MAX
Generon MAX
Solární střešní taška Generon MAX
Ikona slunceSolární střešní taška
Detail řady

Někteří lidé dávají přednost lehkým střešním krytinám, jiní zase klasickým páleným střešním taškám. Málokdo však ví, že výhody obou těchto typů střešních tašek v sobě spojuje právě již zmíněná betonová taška. Tato střešní taška vás opravdu přesvědčí, že je tou pravou střechou pro váš dům po celou dobu jeho existence. Ano, nebojíme se garantovat, že betonové střešní krytiny Terran vydrží opravdu nejdéle ze všech střech, které máte možnost na českém trhu pořídit. I proto dáváme tak dlouhé záruky na střechy osazené taškami Terran.

Videa

Cesta betonové střešní krytiny Terran z výroby až k zákazníkovi
07.09.2022
Betonovou tašku si vyberete u svého prodejce, objednáte a za pár týdnů máte novou krásnou střechu 🏠. Snadné, že? Nejsložitější část ale probíhá v našich výrobních závodech 🏭🇭🇺. Podívejte se na celý proces výroby střešní tašky v naší automatizované výrobní lince.
Podle čeho vybrat střešní krytinu - radí odborníci z Mediterranu
23.01.2016
Podle čeho vybírat střešní krytinu? Stabilita, odolnost, finanční nenákladnost, záruka, kvalita, snadná montáž.
Střešní krytiny Terran - Zenit Carbon
19.04.2021
Střešní krytiny Zenit jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu a ošetřeny speciální povrchovou úpravou s přídavkem silikátu. Vyberte si z nabídky střešních tašek Zenit, které jsou dostupné v mnoha barvách.
Střešní tašky Terran - Rundo - cihlově červená
19.04.2021
Střešní tašky Rundo se vyrábí z probarveného betonu s vysokou mechanickou odolností a jsou ošetřeny speciální povrchovou úpravou. Vyberte si z naší nabídky kvalitních střešní tašek Rundo.
Taška Antická červená
19.04.2021
Taška Coppo Antická červená
02.12.2016
Taška Coppo Antická červená
19.04.2021
Taška Coppo Antická červená
19.04.2021
Taška Coppo Ferrara
02.12.2016
Taška Coppo Ferrara
02.12.2016
Taška Coppo Ferrara
19.04.2021
Taška Danubia Carbon
02.12.2016
Taška Danubia Korall
19.04.2021
Taška Danubia Mocca
02.12.2016
Taška Danubia Mocca
02.12.2016
Taška Rundo - antická červená
19.04.2021
Taška Rundo - cihlově červená
02.12.2016
Taška Rundo - cihlově červená
19.04.2021
Taška Rundo Merlot
02.12.2016
Taška Zenit Carbon
19.04.2021
Tašky Terran - střešní krytina s 50letou zárukou
03.04.2014
Objevte krásu povrchové úpravy tašek Terran, extrémní odolnost (50 let záruka) a především výhodnou cenu! Velký výběr barevných a typových variant. Mediterran CZ, s.r.o. – výrobce kvalitní betonové střešní krytiny a všech potřebných doplňků pro vaši novou střechu.

Další informace

Pojďte se s námi seznámit s přednostmi, které betonové střešní tašky poskytují. Nebo ještě lépe, seznamte se přímo s výhodami, které získáte při nákupu betonové krytiny Terran. Je to nejžádanější betonová střešní krytina na trhu. S unikátní zárukou 50 roků, neboť je vysoce odolná. Pokud zvolíte střešní tašku Terran, pak neplatíte dopravu, zaměření, palety. Navíc máte více jak 200 poboček po celé ČR, kde můžete betonovou krytinu koupit! Střešní tašky od Terranu jsou prostě vždy o něco dál, než konkurence.

O betonových taškách (krytinách) podrobně

Pokud nemáte detailní informace o betonových střešních taškách, pak je určitě čas na to, se trošku zorientovat v dané problematice. Určitě byste rádi vybrali ideální střešní tašku, proto je třeba mít přehled a znát výhody i nedostatky všech typů střešní krytiny. V tomto článku bychom vám proto rádi přestavili výhody betonových střešních tašek vyráběných naší firmou. Pokud vás střešní tašky Terran zaujmou, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. 

Materiál střešních betonových krytin

Střešní betonová krytina je vyráběna z přírodních materiálů jako je křemičitý písek, mletý a vypalovaný vápenec, voda a oxid železa. Základní betonové krytiny jsou vyrobené z probarveného betonu, který se dále nijak neupravuje. Většina betonových krytin, včetně krytin Terran, jsou však ošetřeny několika vrstvami laku. Lak chrání barvy střešní krytiny a vylepšuje jejich vzhled. 

Aby betonová střešní krytina zvládla letní parné měsíce, vítr, déšť i zimní mrazy, musí být speciálně upravená. Na betonové krytiny se nanáší tzv. vyrovnávací nástřik, který povrch tašky vyhladí. Odolnost, lesk a stálobarevnost je zajištěn pomocí suchého nástřiku na akrylátové bázi. V posledním kroku se nanáší vrstva oxidu křemičitého, který má ochranné vlastnosti. Betonová taška tak získává své unikátní vlastnosti a betonová krytina pak získává nadstandardní životnost. Díky tomu betonová střešní krytina Terran (dříve Mediterran) patří k top produktům ve své oblasti, což dokládají i uživatelské recenze a zájem o naše střešní betonové tašky. To, že Terran dělá unikátní tašky na střechu garantuje i záruka 50 let.

 

Výhody střešní betonové tašky (krytiny)

Mezi hlavní výhody betonových tašek patří bez debat odolnost, tvarová stálost a kvalita povrchové úpravy. Dalším významným faktorem, který je důležitý pro majitele domů, je skvělá odolnost betonové tašky proti povětrnostním vlivům. K tomu připočítejte minimální nasákavost a pevnost betonové střešní krytiny. Odolnost betonových tašek tak dosahuje u kvalitních výrobků až 80 let. Betonová střešní krytina Terran je toho důkazem.

V případě těchto střešních tašek je třeba zmínit také velmi jednoduchý systém pokládky. Cenově jsou betonové střešní tašky srovnatelné s kvalitními plechovými krytinami a jsou zpravidla levnější než klasické tašky pálené.

I z ekologického hlediska jsou betonové střešní tašky lepší – při jejich výrobě dochází k minimální ekologické zátěži životního prostředí.

Další značnou výhodou betonových tašek je jejich nenáročná údržba díky jejich odolnosti. Tento fakt, společně s opravdu dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi, dělá z betonových střešních tašek časté vítěze v uživatelských testech.

Jak získat nejdelší záruku na střechu

Druhy betonové stešní krytiny

Rozlišujeme základní druhy v rámci našich produktových řad.

 • Vlnité tašky: Synus, Danubia, Coppo.
 • Bobrovky: Rundo
 • Ploché tašky: Zenit Max
 • Fotovoltaické tašky: Generon

Co se týká jednotlivých typů betonové střešní krytiny v každé produktové řadě, tak rozlišujeme tyto varianty:

 • základní betonová taška
 • poloviční betonová taška
 • krajní betonová taška
 • krajní betonová taška 3/4
 • větrací betonová taška
 • střešní hřebenáč
 • koncový střešní hřebenáč
 • rozdělovací střešní hřebenáč Y
 • rozdělovací střešní hřebenáč X

Proč nakoupit střešní tašky (krytiny) u nás?

 • Máme super ceny v porovnání nejen s jinými typy betonových střešních krytin, ale především i při srovnání cen s jednotlivými výrobci betonových střešních tašek.
 • Rychlé dodání – na svou střešní krytinu nebudete dlouho čekat. Máme dostatečné skladové zásoby a dobrou logistiku.
 • Kvalita a extrémní odolnost – můžeme se pochlubit vysokou kvalitou výrobků, na kterou dbáme v rámci technologických postupů výroby. Jsme směřováni certifikačními podmínkami i testy zkušebního oddělní naší firmy.
 • Naše produkty jsou oblíbené a dobře hodnocené samotnými zákazníky. Betonové tašky jsou oblíbené stále více.
 • Využíváme moderní metody výroby betonové střešní krytiny Terran, které zaručují odolnost, stálost a celkovou kvalitu našich betonových tašek.
 • Estetika betonové střešní krytiny – pozornost věnujeme samozřejmě i estetickému vzhledu betonové střešní tašky. To aby vaše střecha, resp. váš dům vypadal opravdu krásně!
 • Záruka 50 let na betonové střešní tašky.
 • Vstřícnost k lidem je pro nás důležitá a proto máme vždy spokojené zákazníky. Děláme pro to maximum.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, nebo vás zajímá otázka betonové tašky cena / ceník, pak nás kdykoliv kontaktujte, rádi vám doporučíme ideální střešní tašky za velmi výhodné pořizovací ceny!

Terran - vaše betonové střešní krytiny s unikátní 50letou zárukou. Střešní taška, která vydrží po mnoho generací. Důvěřujte kvalitě.

 

Podle čeho vybrat střešní krytinu - radí odborníci z Mediterranu

 

Výroba betonové střešní krytiny Terran

 

Unikátní možnost zaměření vaší střechy pro kalkulaci

Pomocí satelitních kartografických podkladů zdarma zaměříme vaší střechu a uděláme pro vás kalkulaci betonové tašky Terran. Co pro nacenění tašky na střechu potřebujeme:

 • přesnou adresu stavby,
 • GPS body,
 • v případě více střech prosíme označit tu, o kterou se jedná,
 • zvolit typ střešní krytiny (SYNUS, DANUBIA, COPPO, ZENIT, RUNDO).

Na základě těchto podkladů vám provedeme přesnou kalkulaci vaší nové střechy. Podklady zašlete na obchod@mediterrancz.cz nebo kontaktujte regionální obchodní prodejce střešní krytiny Terran. Střešní tašky Terran už na vás čekají v našem skladu.

 

Je možné použít betonovou krytinu na rovnou střechu?

V určitých případech je možné použít betonovou střešní krytinu na rovnější střechu (ne zcela rovnou s minimálním spádem), ale je třeba mít na paměti, že betonové tašky nejsou speciálně navrženy pro zcela rovné střechy a jejich instalace vyžaduje specifické postupy i s ohledem na spád konstrukce.

Pokud se rozhodnete použít betonovou střešní krytinu na rovnější střechu s minimálním spádem, bude nejdůležitější zvolit správnou podkladovou vrstvu, která zajistí potřebnou odolnost a izolaci. Dále je třeba zajistit správnou konstrukci a případné zesílení střešní konstrukce, aby byla schopna unést váhu betonových tašek.

V případě střechy s minimálním spádem se doporučuje použít betonové tašky s integrovaným hydroizolačním systémem, který zajistí účinnou ochranu proti vlhkosti. Pokud bude betonová střešní krytina instalována správně, může poskytnout vysokou úroveň odolnosti a trvanlivosti a bude vypadat velmi elegantně.

Je však důležité mít na paměti, že pokud je střecha příliš rovná a neumožňuje dostatečný odvod vody (spádování), mohou se na ní hromadit voda a nečistoty, což může způsobit problémy v budoucnu. Proto je důležité pečlivě zvážit, zda je betonová střešní krytina vhodnou volbou pro konkrétní typ rovné střechy a konzultovat instalaci s odborníkem.

Ideální řešení pro každou budovu

Potřebujete zjistit určitý konkrétní druh střešní krytiny, nemáte čas procházet naši nabídku betonových tašek nebo si nejste jisti, zda jste našli správné řešení pro vaši situaci. Kontaktujte nás, poradíme vám. Umíme odpovědět na váš dotaz „potřebuji zjistit určitý druh betonové střešní krytiny“. Jsme tu pro vás.

Najděte si nejbližšího prodejce střešní krytiny Terran

Vyhledejte si snadno prodejce betonových tašek Terran ve vašem okrese nebo městě. Máme rozsáhlou síť lokálních prodejních míst, kde jsou připraveni odborní technici, aby vám nacenili vaši novou střechu a poskytli poradenství při výběru kvalitní betonové tašky. Ve vybraných prodejnách a distribučních místech mají prodejci k dispozici také barevný vzorník z každé řady betonové tašky Terran. Osobně si tak můžete prohlédnout barevnost a kvalitu povrchové úpravy libovolné betonové tašky. Neváhejte, a navštivte lokální distribuční místa a seznamte se s krásou a precizností betonových tašek Terran.

--------------------

Naše produkty lidé hledají přes výrazy: střešní tašky, tašky na střechu, betonová taška, betonová střešní krytina. Dále také: taška na střechu, betonová krytina, betonová střešní taška, betonová taška cena, betonové tašky. Stejně tak: betonové střešní krytiny, betonové střešní tašky, betonové tašky cena, betonová krytina, betonové tašky. Dále také: tašky na střechu, střešní krytina tašky.

Proč zvolit krytinu Terran?

Kvalita s dlouhou tradicí
Terran - Záruka 50 let na tašky
Terran - Záruka 50 let
Záruka 50 let na tašky
Zjistit více
Bezplatná doprava střešní krytiny
Zjistit více
Odborné poradenství
Zjistit více
Terran - Satelitní nacenění zdarma
Satelitní nacenění zdarma
Zjistit více
Partnerská prodejní síť po celé ČR
Zjistit více
Dlouhá tradice a spokojení zákazníci
Zjistit více
Zavřít - ikona
Info - ikona
Zavřít - ikona

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů.